Zwycięzca...
Rafał Blechacz i...
17 kwietnia Rafał...
Dyrektor wykonawczy...

Rafał Blechacz pokazał klasę

04-22-2018

– To był jeden z naszych najważniejszych i najbardziej spektakularnych koncertów – mówi o występie Rafała Blechacza w Atlancie Dorota Lato, prezes Towarzystwa Chopinowskiego. Zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Chopinowskigo w Warszawie zagrał w Atlanta Symphony Orchestra Hall 15 kwietnia i spełnił wszystkie pokładane w nim nadzieje. 2 dni później artysta zagrał w Coral Gables na Florydzie.

Rafał pokazał klasę najwybitniejszego pianisty swojej generacji. Zaprezentował bardzo zróżnicowany repertuar – od Mozarta, przez Schumana, Beethovena, skończywszy na utworach Chopina, z brawurowo zagranym Polonezem As-dur Op.53. Był też bis, a jego występ publiczność przyjęła wyjątkowo entuzjastycznie – relacjonuje Dorota Lato.            

Organizatorzy sprzedali ponad 1,200 biletów. Na koncert Blechacza przyszli zarówno Polacy, jak i Amerykanie. Wśród publiczności nie zabrakło dyrekcji Orkiestry Symfonicznej Atlanty oraz sponsorów Towarzystwa Chopinowskiego, którzy mogli spotkać się z artystą podczas recepcji po występie.

Koncert prowadził znany dziennikarz radiowy John Lemmley – wieloletni współpracownik Towarzystwa Chopinowskiego w Atlancie. Przed występem artysty prezes Lato przedstawiła zgromadzonym Annę Krawczyńską-Pare, córkę śp. Elżbiety i Krzysztofa Krawczyńskich. To właśnie z funduszu ich imienia sponsorowany był koncert Rafała Blechacza. Pani Anna przedstawiła działalność funduszu, z którego finansowana jest nie tylko organizacja koncertów muzyki klasycznej, ale również pomoc studentom lokalnych szkół muzycznych, w tym sponsorowanie wspólnie z Towarzystwem Chopinowskim wyjazdu na pianistyczne kursy letnie do Paryża i Valldemozy (od 2016 roku sponsorowanych jest 4 studentów szkół muzycznych). W planach jest też nawiązanie współpracy z polskimi szkołami.

Koncert Rafała Blechacza w Atlancie był częścią obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. – Jesteśmy bardzo wdzięczni Ambasadzie RP w Waszyngtonie za współsponsorowanie tego wydarzenia. Był to jeden z naszych najważniejszych i najbardziej spektakularnych koncertów. Otworzyliśmy naszą działalność na zupełnie inną widownię. Zostaliśmy gorąco przyjęci przez dyrekcję sali koncertowej i mamy nadzieję na dalszą współpracę – podkreśla Dorota Lato.

17 kwietnia Rafał Blechacz wystąpił w Coral Gables na Florydzie. Organizatorem koncertu byli: Amerykańska Fundacja Chopinowska oraz Miami Friends of Chamber Music. – Była to nasza wspólna impreza, z wypełnioną po brzegi salą entuzjastycznej publiczności. Zdecydowanie najlepszy koncert sezonu! – mówi Jadwiga Gewert, dyrektor wykonawczy Fundacji Chopinowskiej.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy

W niedzielę 1 lipca odbyła się XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy. Pielgrzymka każdego roku gromadzi słuchaczy i sympatyków Radia Maryja za oceanem – w USA i Kanadzie. Tegorocznemu modlitewnemu spotkaniu w Doylestown, PA towarzyszyło hasło: „Polska miłością wskrzeszona”. Nawiązywało ono do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-20-2018
Koncert Krzysztofa Medyny i Adama Makowicza
07-21-2018
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-21-2018
Dyskoteka w Polskim Centrum im. św. Jana Pawła II w Clearwater
07-21-2018
Kongres 60 milionów – edycja Buffalo
07-21-2018
Turniej tenisa stołowego w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com