X Festiwal Pierogów w Lawrenceville

08-28-2018

Organizatorzy...
Festiwalu Pierogów...
Grupa, która...
Krakowiacy z Denver...
Pomysłodawcami...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Nawet 3 tysiące osób mogło odwiedzić X Festiwal Pierogów w Lawrenceville. Jubileuszowa edycja odbyła się w sobotę 25 sierpnia przy kościele św. Małgorzaty i okazała się ogromnym sukcesem. Organizatorem tej imprezy od samego początku jest Polski Apostolat Katolickie im. św. Jana Pawła II.

Przez cały dzień jedni przychodzili, drudzy wychodzili, dlatego nie wiemy dokładnie ilu było gości, ale myślimy, że było to 2,500-3,000 osób – mówi Anna Hołub-Standish, koordynatorka tegorocznego festiwalu. – Około 120 osób korzystało z nowego namiotu, gdzie panowała bardzo przyjemna, biesiadna atmosfera. Mieliśmy kilka nowych atrakcji, w tym konkurs na własnoręcznie wykonaną czapkę pierogową, loterię fantową czy konkurs „Zgadnij, ile pierogów przygotowaliśmy w ciągu 10 lat?” – dodaje.

Była też wystawa zdjęć z ostatnich 10 lat. Wspominano panią Elżbietę Gurtler-Krawczyńską, która lubiła tańczyć poloneza z zespołem Krakowiacy z Denver, jak i muzykę Kory. „Tribute” dla Kory był dedykowany pamięci pani Elżbiety, a wykonany został przez Joannę Wójcik i Izabellę Schmiedt. Obecna była córka pani Elżbiety – Anna Paré, a także wieloletni i szczodry sponsor festiwalu – Olimpia Patak.

Ta edycja wypadła rewelacyjnie – cieszy się Anna Hołub-Standish. – Sprzedaliśmy około 16 tysięcy pierogów. Bardzo smakowały też gołąbki i bigos. Goście byli zachwyceni programem autorstwa Joanny Wójcik, w którym uczestniczyło wielu utalentowanych muzyków. Doceniają, że każdego roku jest coraz lepiej. Wiele osób podkreślało też pracę bardzo miłych wolontariuszy, którzy bardzo się starali, żeby goście byli zadowoleni – dodaje koordynatorka imprezy. Było też kilka osób, które pracowały za kulisami, m.in. Bogdan Sulewski, państwo Krajewscy, pani Szurek, pan Wiktor Blach, Richard Patrzałek czy Karen i Jason Stone.

Ksiądz Wiesław Berdowicz SChr. jest przekonany, że będą następne edycje Festiwalu Pierogów. Dzięki nim Polski Apostolat Katolicki w Lawrenceville może kontynuować nieprzerwaną działalność na rzecz Polonii w Atlancie.

Pomysłodawcami Festiwalu Pierogów w Lawrenceville byli 10 lat temu śp. Elżbieta Gurtler-Krawczyńska i ks. Marek Cieśla, który obecnie służy w Kolorado.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

100-lecie niepodległości w Clearwater i St. Petersburg

W niedzielę 11 listopada 2018 roku w St. Petersburg i Clearwater odbyły się obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ich organizatorami byli: Polskie Centrum im. Jana Pawła II, Klub Polonia Incorporated oraz Amerykański Instytut Polskiej Kultury w Miami. Fot. Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
11-19-2018
Półkolonie artystyczne Polskiej Szkoły w Pompano Beach
11-20-2018
Film „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa” w Ritz V Movie Theater
11-21-2018
Gala bokserska w Dorchester
11-22-2018
Obiad z okazji Święta Dziękczynienia w Klubie „Sobieski”
11-23-2018
Koncert Piotra Rubika w Ft. Lauderdale
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com