Polskie Trivia coraz popularniejsze

03-31-2019

Zwycięzcy nagrody...
Zwycięzcy VI edycji...
- Wygląda na to, że...

2 marca br. w domu Renaty i Pawła Pliszków w Atlancie odbyła się szósta edycja polonijnych Polskich Triviów, czyli konkursu wiedzy o Polsce. Jego organizatorem jest Polski Klub w Atlancie, zaś głównym celem integracja Polonii oraz popularyzacja wiedzy o Polsce. Wszystko odbywa się przy polskim jedzeniu.

Tym razem tematami były: Polski Hymn Narodowy, Pałac w Antoninie, osiągnięcia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, film z lat 80. „Filip z konopii”, Ignacy Jan Paderewski: polityk, muzyk i filantrop oraz komik Grzegorz Halama – mówi Bożena Radwańska, koordynatorka i pomysłodawca Polskich Triviów. Pytania miały różne poziomy trudności.

Tym razem w konkursie udział wzięło około 35 osób, które utworzyły 5 drużyn. Wygrała grupa o wdzięcznej nazwie „Śpiworki”, zaś nagrodę za najśmieszniejszą nazwę drużyny otrzymali „Oszuści Międzynarodowi”.

Ta integracja Polonii rzeczywiście się udaje i wygląda na to, że Polskie Trivia staną się wśród atlanckiej Polonii imprezą cykliczną. Wymyśliłyśmy to dla zabawy, a okazało się, że Trivia stały się bardzo popularne. Ludzie cały czas pytają, kiedy następna edycja – mówi Bożena Radwańska, która następną edycję tego oryginalnego konkursu planuje zorganizować jesienią.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Protest Polonii w Bostonie

W ostatnią niedzielę marca Polonia protestowała przeciwko ustawie S.447. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com