Polskie Trivia coraz popularniejsze

03-31-2019

Zwycięzcy nagrody...
Zwycięzcy VI edycji...
- Wygląda na to, że...

2 marca br. w domu Renaty i Pawła Pliszków w Atlancie odbyła się szósta edycja polonijnych Polskich Triviów, czyli konkursu wiedzy o Polsce. Jego organizatorem jest Polski Klub w Atlancie, zaś głównym celem integracja Polonii oraz popularyzacja wiedzy o Polsce. Wszystko odbywa się przy polskim jedzeniu.

Tym razem tematami były: Polski Hymn Narodowy, Pałac w Antoninie, osiągnięcia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, film z lat 80. „Filip z konopii”, Ignacy Jan Paderewski: polityk, muzyk i filantrop oraz komik Grzegorz Halama – mówi Bożena Radwańska, koordynatorka i pomysłodawca Polskich Triviów. Pytania miały różne poziomy trudności.

Tym razem w konkursie udział wzięło około 35 osób, które utworzyły 5 drużyn. Wygrała grupa o wdzięcznej nazwie „Śpiworki”, zaś nagrodę za najśmieszniejszą nazwę drużyny otrzymali „Oszuści Międzynarodowi”.

Ta integracja Polonii rzeczywiście się udaje i wygląda na to, że Polskie Trivia staną się wśród atlanckiej Polonii imprezą cykliczną. Wymyśliłyśmy to dla zabawy, a okazało się, że Trivia stały się bardzo popularne. Ludzie cały czas pytają, kiedy następna edycja – mówi Bożena Radwańska, która następną edycję tego oryginalnego konkursu planuje zorganizować jesienią.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com