Polskie Trivia coraz popularniejsze

03-31-2019

Zwycięzcy nagrody...
Zwycięzcy VI edycji...
- Wygląda na to, że...

2 marca br. w domu Renaty i Pawła Pliszków w Atlancie odbyła się szósta edycja polonijnych Polskich Triviów, czyli konkursu wiedzy o Polsce. Jego organizatorem jest Polski Klub w Atlancie, zaś głównym celem integracja Polonii oraz popularyzacja wiedzy o Polsce. Wszystko odbywa się przy polskim jedzeniu.

Tym razem tematami były: Polski Hymn Narodowy, Pałac w Antoninie, osiągnięcia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, film z lat 80. „Filip z konopii”, Ignacy Jan Paderewski: polityk, muzyk i filantrop oraz komik Grzegorz Halama – mówi Bożena Radwańska, koordynatorka i pomysłodawca Polskich Triviów. Pytania miały różne poziomy trudności.

Tym razem w konkursie udział wzięło około 35 osób, które utworzyły 5 drużyn. Wygrała grupa o wdzięcznej nazwie „Śpiworki”, zaś nagrodę za najśmieszniejszą nazwę drużyny otrzymali „Oszuści Międzynarodowi”.

Ta integracja Polonii rzeczywiście się udaje i wygląda na to, że Polskie Trivia staną się wśród atlanckiej Polonii imprezą cykliczną. Wymyśliłyśmy to dla zabawy, a okazało się, że Trivia stały się bardzo popularne. Ludzie cały czas pytają, kiedy następna edycja – mówi Bożena Radwańska, która następną edycję tego oryginalnego konkursu planuje zorganizować jesienią.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

XI Octoberfest na Polance

W niedzielę, 11 października, na Polance w Bunnell odbył się piknik – Octoberfest – zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc. Była to już 11. edycja tego biesiadnego spotkania w polonijnym gronie. Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com