Izabela Sierdzińska z Atlanty – wschodząca gwiazda amerykańskiego modelingu

08-09-2019

We wrześniu...
– Przed obiektywem...
Karierę w modelingu...
Pracę modelki Iza...
Zdjęcia Izabeli...
– Jestem dumna z...

– Na co dzień jest normalną, skromną dziewczynką, ale przed kamerą zmienia się w bardzo piękną, młodą kobietę – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Anna Sierdzińska z Atlanty, której 13-letnia córka Izabela zajmuje się profesjonalnym modelingiem. Reklamy i pokazy z jej udziałem można zobaczyć w całej Ameryce, a już we wrześniu weźmie udział w prestiżowym New York Fashion Week.

Karierę w modelingu Izabela Sierdzińska rozpoczęła już w wieku 4 lat. – Wszyscy mi zawsze mówili, gdy patrzyli na jej zdjęcia, że jest „cute” czyli słodka, więc wysłałam jej zdjęcia do agencji modeli dziecięcych w Atlancie. Zainteresowanie współpracą było natychmiastowe i tak się zaczęło. To właśnie ta agencja szukała nam zajęć i różnych klientów. Izabela to uwielbia. Przed kamerą czuje się jak ryba w wodzie. Na zdjęciach trudno zauważyć, że ma dopiero 13 lat – mówi mama dziewczynki Anna Sierdzińska, która pochodzi z Grajewa na Podlasiu, a w Atlancie mieszka od 2001 roku.

Potwierdza to sama modelka. – Bardzo lubię modeling i chciałabym w przyszłości zostać modelką. Nie stresuję się przed obiektywem. Czuję się bardzo naturalnie i bardzo lubię pozować – podkreśla Iza, której konto na Instagramie (@Izabelasier) obserwuje już ponad 12 tysięcy tzw. followersów.

Dziewczynka pracuje dla różnych firm, zarówno tych małych, jak i dużych, jak na przykład firma dostawcza UPS, producent prywatnych samolotów, producent siodełek dla dzieci Graco czy producent chleba Wonder Bread. Jej zdjęcia pojawiają się w całych Stanach Zjednoczonych – na reklamach, na zdjęciach czy też na ciężarówkach dostawczych. – Czasami dostaję zdjęcia od znajomych z różnych stanów, którzy widzieli gdzieś Izabelę – mówi pani Anna. Już jako 7-latka Izabela pojawiła się w reklamie dla Disney Channel, a na wiosnę 2020 r. zobaczymy ją w sklepach Target.

4 lata temu Iza zaczęła występować na pokazach mody. Pierwszy zrobiła dla serialu telewizyjnego Real Housewives of Atlanta, w którym główne bohaterki mieszkają w Atlancie, a jedna z nich jest bardzo znaną modelką. Izabela miała wtedy 6 lat. Teraz robi je już kilka razy w roku dla różnych projektantów mody, między innymi Adrianny Ostrowskiej z Krakowa, której suknie podbijają nie tylko Polskę, ale i Amerykę. We wrześniu tego roku Izabela wystąpi natomiast na prestiżowym New York Fashion Week, reprezentując producentkę Milę Hoffman.

Iza nie ma swojej ulubionej modelki, ale ma za to ulubionych fotografów. To między innymi Sagaj Photography and The Butterfly Photography – obydwoje są bardzo utalentowani i pochodzą z Polski.

Pracę modelki Iza musi godzić z nauką w szkole. Obecnie idzie do 8 klasy, a w przyszłości chce iść na uniwersytet, aby zostać lekarką. – Opuszcza dużo zajęć, dlatego musi być bardzo dobrze zorganizowana, żeby nadrobić zaległości szkolne, co jej się w pełni udaje. Mimo opuszczanych lekcji, ma same oceny „A” – mówi zadowolona mama.

13-latka dobrze mówi po polsku. Co dwa lata jeździ do Polski na wakacje, gdzie spędza czas z babcią. – Za każdym razem zwiedzamy różne zakątki Polski, np. Kraków, Zakopane, Malbork, Oświęcim czy Gdańsk. Najbardziej podoba się jej jednak w... Grajewie, gdzie bardzo smakują jej miejscowe lody u pana Włodka – mówi pani Anna.

Poza modelingiem największym hobby Izabeli są konie. Od dwóch lat co tydzień bierze lekcje jazdy konnej. Już wkrótce będzie mogła połączyć dwie pasje, ponieważ wystąpi w sesji fotograficznej na koniu. Łącznie miała już ponad 50 sesji, z których dochody przeznacza na naukę.

Jestem dumna z tego, co robi moja córka, bo to jest też ciężka praca. Czasami Iza musi być na sesji nawet 8 godzin, przez cały czas słuchać ekipy, nie może mieć humorów, niezależnie od tego czy jest głodna, czy zmęczona. Na kilka dobrych ujęć czy kilka sekund reklamy trzeba się po prostu napracować. Od małego nie marudziła, nie płakała i przed kamerą zawsze jest bardzo naturalna – mówi mama 13-letniej modelki, której kariera rozwija się w bardzo szybkim tempie.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com