Polska Sobotnia Szkoła im. Kazimierza Pułaskiego w Norcross W Polskiej...

Polonijne szkoły prowadzą zapisy na rok szkolny 2015/2016

08-13-2015

Już we wrześniu dzieci powrócą do szkolnych ław, a wielu małych Polonusów, poza nauką w amerykańskiej szkole, będzie dokształcało się również w polskich. Zapisy właśnie trwają.

Na polonijne dzieci czeka Polska Sobotnia Szkoła im. Kazimierza Pułaskiego w Norcross. Oferuje ona klasy przedszkolne dla dzieci od 3, roku życia, dzieci w wieku szkolnym, a także klasy języka polskiego jako obcego dla dorosłych. Zajęcia odbywają się tu w soboty od września do maja, w godzinach od 10:00 do 13:00.

Formularz rejestracyjny, cennik opłat szkolnych i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły: www.polishclubofatlanta.org pod zakładką „szkoła”.


DLACZEGO WARTO ZAPISAĆ DZIECKO DO POLSKIEJ SZKOŁY?

Anna Holub-Standish – prezes Polskiego Klubu w Atlancie, nauczycielka w Polskiej Sobotniej Szkole w Norcross

Powodów, dla których warto wysłać dziecko do polskiej szkoły, jest wiele. Dzieci poznają kolegów i koleżanki, które też uczą się tego języka. Widzą innych rodziców, którzy wychowują swoje dzieci w podobny sposób, w podobnym systemie wartości. Dzieci dorastają w atmosferze pięknych polskich tradycji, które doceniają już jako nastolatki. Wiele badań potwierdza też duży związek pomiędzy dwujęzycznością i większymi zdolnościami umysłowymi. Wielu naszych uczniów jeździ na wakacje do Polski, do dziadków, do rodziny albo na kolonie i obozy. Nauka czytania i pisania w języku polskim bardzo im pomaga. Są często zdziwieni, jak wiele rozpoznają i rozumieją podczas wizyt w kraju swoich rodziców, a czasem i dziadków. Polska szkoła to również miejsce, gdzie rodzice często znajdują wsparcie i zrozumienie ze strony innych polskich rodziców. W polskich szkołach można znaleźć wiele potrzebnych i ciekawych informacji. W wyniku szkolnych znajomości rodzą się też często trwałe przyjaźnie, które nie kończą się z końcem roku szkolnego.


Wypełnione formularze należy wysłać, najlepiej do 29 sierpnia, na adres: 2663 Creek Hollow Dr, Duluth GA 30096, lub jako załącznik (PDF, JPG) na e-mail: .

Wszelkie pytania należy kierować na powyższy e-mail lub na skrzynkę głosową klubu: (404) 419-6707.

Rejestracji dzieci do szkoły będzie można dokonać również w czasie Festiwalu Pierogów w Lawrenceville w sobotę 29 sierpnia.

Pierwsze lekcje w Polskiej Sobotniej Szkole im. Kazimierza Pułaskiego w Norcross odbędą się w sobotę 12 września o godzinie 10:00 przy parafii Mary Our Queen (6260 Corners Parkway). Po zajęciach w parku blisko szkoły odbędzie się piknik.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com