Festiwal Pierogów w Lawrenceville Na festiwal...

Rekordowy festiwal

09-13-2015

W sobotę 29 sierpnia br. przy Kościele St. Marguerite d'Youville w Lawrenceville odbyła się siódma edycja Festiwalu Pierogów, organizowanego przez Polski Apostolat Katolicki im. św. Jana Pawła II.

Festiwal bardzo się udał w tym roku – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Michał Adamczyk, jeden z koordynatorów festiwalu. – Była świetna pogoda, przyszło mnóstwo ludzi, dzięki czemu mieliśmy wysokie obroty i chociaż nie mamy jeszcze wszystkiego obliczonego, to będzie to prawdopodobnie rekordowy dochód – dodaje.

Festiwal odwiedziło ponad 5 tys. osób, nie tylko Polacy, ale również Amerykanie i inni. Warto podkreślić, że dużo było młodzieży. Organizatorzy podkreślają, że to dzięki akcji reklamowej na Facebooku.

Tym razem przygotowano aż 15 tys. pierogów i wszystkie zostały zjedzone. – W pewnym momencie musieliśmy wstrzymać kolejkę, bo kuchnia nie nadążała z produkcją – przyznaje Adamczyk.

Były też inne polskie przysmaki oraz polskie piwo: Żywiec i Okocim. Sprzedało się wszystkie 1600 butelek.

Wśród festiwalowych atrakcji były m.in. malowanie twarzy, występ grupy młodzieżowej Krakowiacy z Denver, śpiewanie polskich piosenek, mnóstwo występów kultywujących polskie tradycje. Można było też nabyć polskie książki, koszulki, pamiątki, słodycze i wyroby czekoladowe.

opr. bo


Więcej zdjęć na www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,335.html

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com