Towarzystwo Chopinowskie w Atlancie ogłosiło laureatów konkursu „Chopin in Art Contest”

09-29-2015

„Chopin in Art Contest” I miejsce w...
„Chopin in Art Contest” I miejsce w...
„Chopin in Art Contest” I miejsce w...
„Chopin in Art Contest” II miejsce w...
„Chopin in Art Contest” II miejsce w...
„Chopin in Art Contest” II miejsce w...
„Chopin in Art Contest” III miejsce w...
„Chopin in Art Contest” III miejsce w...
„Chopin in Art Contest” III miejsce w...

Pod koniec sierpnia br. Towarzystwo Chopinowskie w Atlancie ogłosiło wyniki konkursu „Chopin in Art Contest”, w którym dzieci w wieku od zerówki do 12 klasy miały przedstawić swoją wizję muzyki Fryderyka Chopina poprzez rysunek.

W najmłodszej kategorii – do V klasy – zwyciężyła Olivia Mikrut (uczennica Riverside Elementary School), II miejsce zajęła Sarah Hunter (State Bridge Crossing Elementary School), zaś III Maja Brooker (Arnold Mill Elementary School).

W drugiej kategorii wiekowej – do VIII klasy – I miejsce zdobył Oscar Cruz-Nataren (Summerour Middle School), II Brianna Shapiro (Duluth Middle School), a III Cady Pridgeon (South Forsyth Middle School).

W kategorii najstarszej – do XII klasy – zwyciężyła Brenda Guzman (Norcross High School), a za nią kolejne 2 miejsca zdobyli: Pranav Kandikuppa (Alpharetta High School) i Mackenzie Shapiro (Homeschool - GA Virtual Online).

Prace nagrodzonych uczniów przedstawiamy na zdjęciach.

***

W niedzielę 18 października br., o godz. 19:00 – w Roswell Cultural Arts Center w Atlancie wystąpi armeński pianista Sergei Babayan. Organizatorem jego recitalu jest Towarzystwo Chopinowskie w Atlancie.

Powoli zbliża się również kolejna Gala Chopinowska organizowana przez Towarzystwo Chopinowskie. W tym roku odbędzie się ona w niedzielę 15 listopada w Country Club of the South.

Po więcej informacji o obydwu zbliżających się wydarzeniach odsyłamy na stronę internetową: www.chopinatlanta.org.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com