Polska Sobotnia Szkoła im. Kazimierza Pułaskiego w Atlancie Cel wycieczki był...

Dzień w kolorze pomarańczowym, czyli szkolna wycieczka na pole dyniowe

10-26-2015

26 września 2015 roku Polska Sobotnia Szkoła im. Kazimierza Pułaskiego w Atlancie zorganizowała kolejną (drugą od wielu lat) wycieczkę szkolną – tym razem na pole dyniowe do Uncle Shuck’s Corn Maze and Pumpkin Patch w Dawsonville. Prowadzącym wycieczkę była Ewa Dorhmi, jedna z wieloletnich nauczycielek polskiej szkoły, występująca podczas wycieczki w roli Pana Żołędzia.

Cel wycieczki był naukowo-integracyjny. W planie lekcyjnym była nauka o rodzajach dyni, przeróżnych postaciach, pod jakimi dynia może być spożywana i jej właściwościach zdrowotnych. Ciekawostki o dyniach i występowaniu dyni w bajkach i wierszach oraz dostarczanie dzieciom radości ze wspólnej zabawy to dodatkowe atrakcje. Każdy mógł dowiedzieć się, jak pestki dyni są ważne dla naszego organizmu, a także ich spróbować.

Nauczyciele przygotowali interesujące plansze lekcyjne oraz mieli pomoce dydaktyczne w postaci kolorowanek. Wolny czas był również przeznaczony dla wszystkich uczestników wycieczki, aby mogli pochodzić po labiryntach kukurydzianych, przejechać się wozem ze snopkami siana, pogłaskać zwierzątka, postrzelać dyniami, napić się gorącej herbatki, spróbować „funnel cake” i pooglądać kształtne i kolorowe dynie. Mnóstwo wspólnego śmiechu – tego też nie brakowało podczas wycieczki. Na pożegnanie uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć skecz, jak Pan Żołędź oświadcza się pani Dyni.

W wycieczce brało udział 5 klas wraz z nauczycielami i rodzicami – pełny autokar wypełniony był śpiewem o „Pomarańczowej damie” (słowa Ewa Dorhmi):

„Czy dynia rośnie w lesie, czy w morzu kąpie się?
Nie wiemy tego jeszcze, lecz wnet dowiemy się! (…)”

Wycieczka trwała od 9 rano do 3 po południu i przyniosła wiele radości wszystkim uczestnikom, pomimo rannej mżawki, która nas nie przestraszyła

Aneta Mazurkiewicz


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,357.html

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com