Gala Chopinowska w Atlancie Tak było w zeszłym...

IX edycja Gali Chopinowskiej w Atlancie będzie nieco inna niż zwykle

11-07-2015

Już w niedzielę 15 listopada br. o godz. 17 w The Country Club of the Souht w Johns Creek (4100 Old Alabama Road) odbędzie się kolejna, dziewiąta edycja Gali Chopinowskiej organizowanej przez Towarzystwo Chopinowskie w Atlancie. Tym razem będzie ona wyglądać nieco inaczej niż w ostatnich latach.

W tym roku skoncentrujemy się na rozrywce. Postanowiliśmy zaprosić wszystkich na tańce – mówi Dorota Folkert-Lato, Prezes Towarzystwa Chopinowskiego. – Zaprosiliśmy Polkę, która tańczy flamenco, by połączyć ten świat z muzyką Chopina – tłumaczy.

Połączenie tańców flamenco z muzyką klasyczną będzie główną, ale nie jedyną, atrakcją wieczoru. Odbędzie się również koncert w wykonaniu uczniów tutejszej szkoły muzycznej Georgia State University, którzy zaprezentują utwory Chopina. Nie zabraknie również tradycyjnego szampana, uroczystego obiadu oraz tzw. cichych aukcji.

Gośćmi gali, którą poprowadzi John Lemley, będą laureaci konkursu Towarzystwa Chopinowskiego w Atlancie „Chopin in Art Contest”, w którym dzieci w wieku od zerówki do 12 klasy przedstawiły swoją wizję muzyki Fryderyka Chopina poprzez rysunek.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com