Nowy zarząd w Polskim Klubie w Atlancie Jarek Zieliński -...
Nowy zarząd w Polskim Klubie w Atlancie Agata Dyrdół -...
Nowy zarząd w Polskim Klubie w Atlancie Aneta Czapla -...
Nowy zarząd w Polskim Klubie w Atlancie Magda Tulibacka -...
Nowy zarząd w Polskim Klubie w Atlancie
Marta Mróz -...

Nowy zarząd w Polskim Klubie w Atlancie

04-25-2017

25 marca br. w Polskim Klubie w Atlancie odbyły się wybory nowego zarządu. Na stanowisko prezesa wybrany został Jarek Zieliński, który będzie pierwszym mężczyzną na tej funkcji. Zastąpi Annę Hołub-Standish, która prezesem klubu była przez maksymalny okres dwóch kadencji. Skład nowego zarządu uzupełniają cztery kobiety.

Zastępcą prezesa i dyrektorem Polskiej Szkoły, która działa pod auspicjami klubu, została Agata Dyrdół. Funkcję Zastępcy Prezesa objęła również Aneta Czapla, sekretarza – Magdalena Tulibacka, zaś skarbnika – Marta Mróz.

Nowy prezes Polskiego Klubu pochodzi z Wrocławia. Pracuje dla Nissana. Do Stanów Zjednoczonych przyleciał w 1994 roku w wieku 16 lat. Najpierw do Orlando, gdzie mieszkał przez 22 lata. – Ale zawsze szukałem miejsca, gdzie jest więcej Polaków, gdzie jest zgrana polska społeczność. Nie chciałem jednak jechać za bardzo na północ. W Atlancie było ładnie, ładna pogoda, duża grupa Polaków, dlatego przeprowadziłem się właśnie tutaj. Tutaj Polacy są bardziej przyjaźni, bardziej zgrani – tłumaczy swój życiowy wybór Jarek Zieliński.

To jest wspaniały człowiek – mówi o nowym prezesie Dorota Olson, organizatorka festiwalu Taste of Poland. – Przede wszystkim jest bardzo solidny, bardzo uczciwy i bardzo pomocny. Już w ubiegłym roku, choć niewiele wiedział o naszym klubie i szkole, bardzo pomagał nam w zorganizowaniu festiwalu Taste of Poland. Na potrzeby festiwalu zakupił kilka stołów dla gości, pomagał w przygotowaniach, jak i przy sprzątaniu. Wybudował też scenografię i zasłony na ostatnie przedstawienie teatrzyku „Kurtynka”. To człowiek pełny energii i wizji. Ma pomysły na promocję klubu i szkoły, jak zbliżyć do siebie Polaków, jak ich zachęcić do udziału w różnych imprezach, nie tylko szkolnych, ale i klubowych. Bardzo miło się z nim współpracuje. Jestem pełna nadziei na lepsze jutro – dodaje pani Olson.

Jarek Zieliński podkreśla, że ważny jest cały zarząd klubu. – Te cztery osoby, które są ze mną w zarządzie, są bardzo energiczne i chcą dużo zrobić. Dlatego właśnie zdecydowałem się pomóc i objąć funkcję prezesa, bo wiem, że będziemy mogli zrobić dużo nowych rzeczy. Będziemy chcieli jeszcze bardziej zaangażować Polaków w polonijną działalność. Chcemy zebrać Polaków razem, bo jakieś 5-6 lat temu wielu Polaków trochę się odsunęło. Ale wygląda na to, że zaczynają wracać. Chcemy to wzmocnić i kontynuować – tłumaczy nowy prezes.

Wolontariusze z nowego zarządu zaczęli pracę 1 kwietnia. Ustępujący Zarząd będzie pomagał w przejęciu obowiązków do początku maja. – Jestem pełna uznania dla nowego zarządu klubu. Mają mnóstwo energii i pomysłów! Wspaniale pracują zespołowo. Polska szkoła będzie zdecydowanym priorytetem, ponieważ wszyscy są rodzicami dzieci, które uczęszczają do szkoły. Życzę im jak najlepiej – mówi dotychczasowa prezes Anna Hołub-Standish, za kadencji której Polski Klub tętnił życiem.

Jak informuje nowy prezes, w czerwcu klub zorganizuje Ognisko Świętojańskie, a w październiku festiwal Taste of Poland.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy

W niedzielę 1 lipca odbyła się XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy. Pielgrzymka każdego roku gromadzi słuchaczy i sympatyków Radia Maryja za oceanem – w USA i Kanadzie. Tegorocznemu modlitewnemu spotkaniu w Doylestown, PA towarzyszyło hasło: „Polska miłością wskrzeszona”. Nawiązywało ono do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-20-2018
Koncert Krzysztofa Medyny i Adama Makowicza
07-21-2018
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-21-2018
Dyskoteka w Polskim Centrum im. św. Jana Pawła II w Clearwater
07-21-2018
Kongres 60 milionów – edycja Buffalo
07-21-2018
Turniej tenisa stołowego w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com