Nowy zarząd w Polskim Klubie w Atlancie Jarek Zieliński -...
Nowy zarząd w Polskim Klubie w Atlancie Agata Dyrdół -...
Nowy zarząd w Polskim Klubie w Atlancie Aneta Czapla -...
Nowy zarząd w Polskim Klubie w Atlancie Magda Tulibacka -...
Nowy zarząd w Polskim Klubie w Atlancie
Marta Mróz -...

Nowy zarząd w Polskim Klubie w Atlancie

04-25-2017

25 marca br. w Polskim Klubie w Atlancie odbyły się wybory nowego zarządu. Na stanowisko prezesa wybrany został Jarek Zieliński, który będzie pierwszym mężczyzną na tej funkcji. Zastąpi Annę Hołub-Standish, która prezesem klubu była przez maksymalny okres dwóch kadencji. Skład nowego zarządu uzupełniają cztery kobiety.

Zastępcą prezesa i dyrektorem Polskiej Szkoły, która działa pod auspicjami klubu, została Agata Dyrdół. Funkcję Zastępcy Prezesa objęła również Aneta Czapla, sekretarza – Magdalena Tulibacka, zaś skarbnika – Marta Mróz.

Nowy prezes Polskiego Klubu pochodzi z Wrocławia. Pracuje dla Nissana. Do Stanów Zjednoczonych przyleciał w 1994 roku w wieku 16 lat. Najpierw do Orlando, gdzie mieszkał przez 22 lata. – Ale zawsze szukałem miejsca, gdzie jest więcej Polaków, gdzie jest zgrana polska społeczność. Nie chciałem jednak jechać za bardzo na północ. W Atlancie było ładnie, ładna pogoda, duża grupa Polaków, dlatego przeprowadziłem się właśnie tutaj. Tutaj Polacy są bardziej przyjaźni, bardziej zgrani – tłumaczy swój życiowy wybór Jarek Zieliński.

To jest wspaniały człowiek – mówi o nowym prezesie Dorota Olson, organizatorka festiwalu Taste of Poland. – Przede wszystkim jest bardzo solidny, bardzo uczciwy i bardzo pomocny. Już w ubiegłym roku, choć niewiele wiedział o naszym klubie i szkole, bardzo pomagał nam w zorganizowaniu festiwalu Taste of Poland. Na potrzeby festiwalu zakupił kilka stołów dla gości, pomagał w przygotowaniach, jak i przy sprzątaniu. Wybudował też scenografię i zasłony na ostatnie przedstawienie teatrzyku „Kurtynka”. To człowiek pełny energii i wizji. Ma pomysły na promocję klubu i szkoły, jak zbliżyć do siebie Polaków, jak ich zachęcić do udziału w różnych imprezach, nie tylko szkolnych, ale i klubowych. Bardzo miło się z nim współpracuje. Jestem pełna nadziei na lepsze jutro – dodaje pani Olson.

Jarek Zieliński podkreśla, że ważny jest cały zarząd klubu. – Te cztery osoby, które są ze mną w zarządzie, są bardzo energiczne i chcą dużo zrobić. Dlatego właśnie zdecydowałem się pomóc i objąć funkcję prezesa, bo wiem, że będziemy mogli zrobić dużo nowych rzeczy. Będziemy chcieli jeszcze bardziej zaangażować Polaków w polonijną działalność. Chcemy zebrać Polaków razem, bo jakieś 5-6 lat temu wielu Polaków trochę się odsunęło. Ale wygląda na to, że zaczynają wracać. Chcemy to wzmocnić i kontynuować – tłumaczy nowy prezes.

Wolontariusze z nowego zarządu zaczęli pracę 1 kwietnia. Ustępujący Zarząd będzie pomagał w przejęciu obowiązków do początku maja. – Jestem pełna uznania dla nowego zarządu klubu. Mają mnóstwo energii i pomysłów! Wspaniale pracują zespołowo. Polska szkoła będzie zdecydowanym priorytetem, ponieważ wszyscy są rodzicami dzieci, które uczęszczają do szkoły. Życzę im jak najlepiej – mówi dotychczasowa prezes Anna Hołub-Standish, za kadencji której Polski Klub tętnił życiem.

Jak informuje nowy prezes, w czerwcu klub zorganizuje Ognisko Świętojańskie, a w październiku festiwal Taste of Poland.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dzień Żołnierzy Wyklętych w Amerykańskiej Częstochowie

W niedzielę 4 marca w Amerykańskiej Częstochowie odbyły się obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych, zorganizowane przez Komitet Obchodów Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego oraz Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej (SWAP) we współpracy ze stowarzyszeniem Pamięć.us. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com