Wystawa zdjęć „Zakochaj się w Polsce Nocą” zawitała na Georgia State University

07-04-2017

Od 1 do 8 kwietnia...
Wystawa 'Fell in...
Wystawa polskich...

– Ludzie to doceniają, odbieram mnóstwo pozytywnych komentarzy – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Bożena Radwańska-Zayac z Polskiego Klubu w Atlancie, pomysłodawca i organizatorka wystawy zdjęć „Zakochaj się w Polsce Nocą”. Od 1 do 8 kwietnia br. można było ją podziwiać w Ratuszu w Atlancie, później w Club Hause w John's Creek, zaś od 2 czerwca do 17 sierpnia zdjęcia autorstwa Krzysztofa Masiuka z Suchej Beskidzkiej zawisły w Georgia State University.

To jeden z największych uniwersytetów w całych Stanach Zjednoczonych. Ma około 55 tys. studentów i kilka kampusów w różnych miejscach. Wystawa polskich zdjęć znajduje się w głównym kampusie, w samym centrum Atlanty.

Mają tam swoją galerię studencką Student Center East – mówi Bożena Radwańska-Zayac. To nie tylko galeria, ale też takie miejsce zaciszne, w którym można usiąść i coś poczytać. I tam właśnie, we współpracy z Wydziałem Stosunków Międzynarodowych, udało się pokazać wystawę. Obrazy, czyli wydrukowane w dużym formacie zdjęcia, wiszą dookoła na ścianach. Są dosyć duże, więc fajnie to wygląda – dodaje.

Georgia State University to bez wątpienia świetne miejsce na taką wystawę. Jest to placówka edukacyjna, uczy się tu dużo studentów i pracuje na co dzień wiele osób. – To są ludzie, którzy to doceniają. Już otrzymałam kilka pozytywnych e-maili, że bardzo się im podoba. Semestr letni cały czas trwa, ale poza tym dużo ludzi przyjeżdża odwiedzić uniwersytet, żeby zobaczyć co oferuje i jak wygląda. Przy okazji mogą zobaczyć piękne polskie miasta i miasteczka – mówi organizatorka wystawy.

– Mam nadzieję, że to nie jest ostatnie miejsce tej wystawy. Taki właśnie był pomysł, żeby jak najwięcej ludzi mogło ją zobaczyć. To myśmy ją opłacili, zbierając pieniądze, i należy do naszej społeczności. Niech więc ludzie oglądają. Ważne jest też to, że nie musimy płacić za miejsca do wystawy – dodaje Bożena Radwańska-Zayac.

Choć zdjęcia w galerii na GSU wiszą od ponad miesiąca, uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się prawdopodobnie pod koniec lipca, albo na początku sierpnia. – Być może nam się uda ściągnąć z Polski autora zdjęć, a także przedstawicieli Sejmu i ministerstwa turystyki. Jeśli tak się stanie, będziemy chcieli zorganizować też panel dyskusyjny z naszymi gośćmi oraz przedstawicielami uniwersytetu. Może na temat turystyki lub środowiska – mówi organizatorka wystawy „Zakochaj się w Polsce Nocą”.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com