Wystawa zdjęć „Zakochaj się w Polsce Nocą” zawitała na Georgia State University

07-04-2017

Od 1 do 8 kwietnia...
Wystawa 'Fell in...
Wystawa polskich...

– Ludzie to doceniają, odbieram mnóstwo pozytywnych komentarzy – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Bożena Radwańska-Zayac z Polskiego Klubu w Atlancie, pomysłodawca i organizatorka wystawy zdjęć „Zakochaj się w Polsce Nocą”. Od 1 do 8 kwietnia br. można było ją podziwiać w Ratuszu w Atlancie, później w Club Hause w John's Creek, zaś od 2 czerwca do 17 sierpnia zdjęcia autorstwa Krzysztofa Masiuka z Suchej Beskidzkiej zawisły w Georgia State University.

To jeden z największych uniwersytetów w całych Stanach Zjednoczonych. Ma około 55 tys. studentów i kilka kampusów w różnych miejscach. Wystawa polskich zdjęć znajduje się w głównym kampusie, w samym centrum Atlanty.

Mają tam swoją galerię studencką Student Center East – mówi Bożena Radwańska-Zayac. To nie tylko galeria, ale też takie miejsce zaciszne, w którym można usiąść i coś poczytać. I tam właśnie, we współpracy z Wydziałem Stosunków Międzynarodowych, udało się pokazać wystawę. Obrazy, czyli wydrukowane w dużym formacie zdjęcia, wiszą dookoła na ścianach. Są dosyć duże, więc fajnie to wygląda – dodaje.

Georgia State University to bez wątpienia świetne miejsce na taką wystawę. Jest to placówka edukacyjna, uczy się tu dużo studentów i pracuje na co dzień wiele osób. – To są ludzie, którzy to doceniają. Już otrzymałam kilka pozytywnych e-maili, że bardzo się im podoba. Semestr letni cały czas trwa, ale poza tym dużo ludzi przyjeżdża odwiedzić uniwersytet, żeby zobaczyć co oferuje i jak wygląda. Przy okazji mogą zobaczyć piękne polskie miasta i miasteczka – mówi organizatorka wystawy.

– Mam nadzieję, że to nie jest ostatnie miejsce tej wystawy. Taki właśnie był pomysł, żeby jak najwięcej ludzi mogło ją zobaczyć. To myśmy ją opłacili, zbierając pieniądze, i należy do naszej społeczności. Niech więc ludzie oglądają. Ważne jest też to, że nie musimy płacić za miejsca do wystawy – dodaje Bożena Radwańska-Zayac.

Choć zdjęcia w galerii na GSU wiszą od ponad miesiąca, uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się prawdopodobnie pod koniec lipca, albo na początku sierpnia. – Być może nam się uda ściągnąć z Polski autora zdjęć, a także przedstawicieli Sejmu i ministerstwa turystyki. Jeśli tak się stanie, będziemy chcieli zorganizować też panel dyskusyjny z naszymi gośćmi oraz przedstawicielami uniwersytetu. Może na temat turystyki lub środowiska – mówi organizatorka wystawy „Zakochaj się w Polsce Nocą”.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Studniówka 2018 w Nowym Jorku

Sto dni przed maturą tradycyjnie w szkołach polonijnych odbywają się bale studniówkowe. Abiturienci szkół polonijnych wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych mieli swój bal studniówkowy 3 lutego 2018 roku w restauracji Leonard's Palazzo w Great Neck, NY. Wzięło w nim udział ponad 460 osób. Fot. Roman Celi, Aneta Matyszczyk

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-19-2018
Zimowisko w Copiague
02-21-2018
Koncert celebrujący 85. rocznicę ostatniego koncertu I. Paderewskiego
02-23-2018
Gala boksu w Twin River Casino w Lincoln
02-23-2018
Spotkanie ewangelizacyjne „Nowy ja”
02-23-2018
Warsztaty plastyczne: „Malujemy portrety – sztuka w Instytucie Piłsudskiego”
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com